Aromaterapii využívali již ve starém Egyptě. Kleopatra vynikala znalostmi v tomto oboru a díky válkám s Římem se podařilo propašovat některé z těchto vědomostí i na evropskou pevninu.

Aromaterapie funguje na principu doplňování chybějících harmonizujících složek do těla a tím docílení vyvážení a zmírnění až odeznění problematických reakcí. Je to způsob, jak si sobě i tělu dopřát odpočinek v podobě uklidňujících a povznášejících pocitů.

U aromaterapie není žádné omezení, harmonické pocity nelze předávkovat. V dřívějších dobách to byla součást denní péče o sebe.

Základním nosičem používaných olejů je aromasilic, který je olivový, za studena lisovaný. Do něj se přidává několik kapek z výběru 30-50 olejů 3 silice. První olejíček znamená problém ve fyzickém těle, druhý podporuje v souvislosti s prvním emocionální hladinu a třetí vše dorovnává na rovině mentální. Smícháním těchto 3 složek se vytvoří nádherná vůně.

Běžným způsobem se oleje vybírají dle znalostí čínské medicíny. Je to dobrý způsob, ale znamená to dlouze se vyptávat a absolvovat řadu vstupních testů, které pak vypovídají o Vaší povaze a zdravotních problémech. Řeším to méně komplikovaným způsobem. Věnuji se diagnostice již delší dobu, potřebné údaje určuji dle vyváženosti energie těla. Je to přesnější, protože tento záznam počítá i s méně zjevnými obtížemi, kterou mohou být přítomny. Jinými slovy: budete mít namíchaný olej přímo na míru!

Léčení vůněmi

Helichrysum (Smil) – je výborným lékem na odblokování emocí, kdy si nechceme přiznat, že jsme byli zraněni, cítíme hněv, pocit stažení se dovnitř, chybí nám spontánnost a otevřenost k okamžitému vyjádření všech zraňujících pocitů.Uvolňuje podrážděnost a napětí, ulevuje při migréně a nespavosti.

Heřmánek modrý – nám pomáhá rozpouštět pevná očekávání, jejichž nesplnění nás ve výsledku zraňuje, zmírňuje nadměrnou kritičnost k sobě a okolí, uvolňuje nervozitu a podráždění. Učí nás přijímat pomoc těch, kteří nám ji mohou poskytnout a tím usnadňuje nalézt řešení v bezvýchodné situaci.

Jasmín – jeden z nejvýznamnějších olejů pro nervové sklidnění, uvolňuje strach, napětí, úzkost, povznáší ducha, svými euforickými vlastnostmi pomáhá rozpouštět podvědomé zábrany a měnit tak pohled na život tím, že dáme šanci novým šancím vstoupit do našeho života. Začneme vnímat to, po čem skutečně toužíme. Když se řekne jasmín znamená to radost, tvořivost a harmonii. Jeho radostná vůně dovoluje srdci se znovu odvážit milovat i přes nepřízeň osudu.

Meduňka – má výrazně zklidňující účinky, působí při neklidu, pomáhá překonávat negativní myšlenky a navozovat pocit vnitřní rovnováhy.

Neroli (Pomerančový květ) – jeden z nejúčinnějších olejů na zklidnění a ztrátě emocionální rovnováhy, pocitům vnitřního smutku, dopřává nám návrat sami k sobě, přináší naději a radost, když se cítíme zranitelní a vyvedení z míry, aktivuje naše smysly.

Růže – nám pomáhá léčit emocionální rány, když se cítíme být zraněni, odmítnuti blízkým člověkem. Vnáší do našeho života sladké usmíření. Dosáhne až na nejhlubší beznaděj a obnoví naši víru, že vše dobře dopadne. Mezi esencemi zastává velmi významné místo pro svou schopnost přijmout ženu v nás i vše co s ženským principem souvisí. Blahodárně působí při úzkosti, neklidu, harmonizuje.

Řebříček – symbolizují ho tři slova: ochrana, uklidnění, léčení. Je nejvhodnější pro ty z nás, kteří se cítíme stále zraňováni okolím, vybuchujeme snadno, jsme plni zlosti a toužíme se vyrovnat se svou slabostí. Uvolňuje potlačený hněv, pocity hořkosti a ublížení.

Vanilka – využívaná hlavně pro své účinky na psychiku, působí antidepresivně, zklidňuje při úzkosti, nervozitě, napětí, posiluje sexuální touhu. je výborná obzvláště když máme pocit nedostatečného materiáního zabezpečení, jsme nervozní a čekáme až se situace zlepší: tehdy je dobré použít vanilku.