FAKTORY TĚLESNÉHO STÁRNUTÍ

CO KDYBY...?

Co kdybychom mohli poskytnou úspěšný přístup k tělesnému anti-ageingu tím, že se zaměříme na základní zdroje stárnutí a ovlivňování pokožky lokálně?

 

FAKTORY STÁRNUTÍ

Biologické stárnutí (vnitřní) – výsledek změn, často geneticky daných nebo založených na genové expresi, které se v těle přirozeně odehrávají.

Environmentální stárnutí (vnější) – zahrnuje výsledek poškození volnými radikály, které je vyvoláno hromadícím se pobytem na slunci (fotostárnutí), znečištěním, cigaretovým kouřem, atd.

 

INTERAKCE BIOLOGICKÉHO A ENVIRONMENTÁLNÍHO STÁRNUTÍ

 

 

 

 

ODBOURÁVÁNÍ PROTEINŮ

Poškození nebo modifikace důležitých proteinů přítomných ve vaší pokožce

            

 

CO JE CELULITIDA?

Celulitida představuje vystouplé tukové buňky z nejhlubší vrstvy kůže, které tvoří dolíčky viditelné na povrchu kůže. Projevuje se jako “pomerančová kůže”, kterou lze pozorovat na stehnech, hýždích a někdy také na pažích a břišní oblasti.

 

 

CO JE BIOLOGICKÉ STÁRNUTÍ?

 

ZÁKLADNÍ ZDROJ STÁRNUTÍ:

 

LIDSKÝ GENOM

Genetická struktura a profily exprese genů u člověka určují, jak rychle bude tento jedinec stárnout, a to vnitřně na buněčné úrovni i zvnějšku dle vzhledu pokožky.

 

arSuperMarkery

arSuperMarkery jsou složky vnitřních chemických procesů, které ovlivňují, jak stárneme. Jsou základními zdroji stárnutí.

 

 

DŮKAZ STÁRNUTÍ TĚLA

Fyziologické změny

V průběhu stárnutí se naše pokožka stává více náchylná k:

 

ZTRÁTA HEBKOSTI

 

Stavební protein kolagen, přítomný ve škáře, poskytuje pokožce silnou podpůrnou síťovitou strukturu.

Během procesu stárnutí se produkce kolagenu snižuje a kvalita kolagenových vláken se začíná snižovat rychleji, než v mladším věku.

To má za následek celkové snížení množství kolagenu ve škáře. Oblasti s menší kolagenovou podporou se propadají
a začínají se tvořit vrásky.

 

ZTRÁTA PEVNOSTI

Další stavební protein pokožky, vyskytující se ve škáře, je elastin. Tento protein připomínající šroubovici má schopnost se po natánutí smrsknout zpět, což pokožce dodává elasticitu.

S přibývajícím věkem ztrácejí elastinová vlákna většinu své odolnosti a produkce elastinu ve fibroblastech se snižuje. Toto celkové snížení hladiny zdravého elastinu má za následek oblasti se sníženou pevností.

 

 

SUCHÁ PLEŤ

Mladá a zdravá pokožka si udržuje řádné hladiny hydratace prostřednictvím ochranných těsnících vlastností hydratační bariéry, která se skládá z keratinocytů (buňky naplněné keratinem), obklopených a utěsněných pomocí ceramidů, lipidů a mastných kyselin. 

S přibývajícím věkem produkuje pokožka stále méně ceramidů, lipidů a mastných kyselin, které by uzavřely hydratační bariéru, což má za následek zvýšenou transepidermální ztrátu vody,
a tudíž suchost. Snížená produkce těchto lipidních materiálů odpovídá přirozenému snížení hormonálních hladin.

 

 

 

Zpět