Havajská masáž „LOMI LOMI“ je terapie už odpradávna praktikovaná na Havajských ostrovech. Základy této terapie spočívají na použití speciálních havajských technik, které díky své rytmice a provedení, mají vysoký terapeutický a relaxační účinek a zároveň je tato terapie maximálně šetrná k tělu maséra. Samotná masáž našla své základy v tradičním tanci, kde se jako hlavní prvek užívá pohybů předloktí. Speciální exotická aromaterapie umocňuje pocit klidu a pohody. Tato masáž je označována za perlu mezi ostatními terapiemi.

Havajská masáž je luxusní masáž, která Vám přinese úžasné chvíle relaxace, uvolnění a odpočinku. Havajská masáž zharmonizuje a detoxikuje organizmus, uvolní energetické blokády, odstraní napětí jak fyzické, tak duševní. Je prováděna speciálními hmaty nejen dlaněmi a prsty, ale hlavně též předloktím a lokty, což umožní dokonalé promasírování potřebných partií těla.
 

Na Hawaii se zabydlela filozofie Huna, což značí očím nepoznané, viditelné jen srdci. Tato filozofie obsahuje sedm principů Huna:

Svět je to, co si myslíme, že je.

Není žádných omezení.

Energie proudí tam, na co se soustřeďujeme.

Teď je okamžik moci.

Milovat znamená být šťastný.

Všechna síla pochází zevnitř.

Účinnost je mírou pravdy.

 

Jaký je účinek havajské masáže?

Její účinek není jen relaxační, ale přímo léčivý. Stimuluje totiž přírodní síly organismu a pomáhá mu nastartovat očistný a harmonizující proces. Havajská masáž podporuje krevní a mízní oběh, odstraňuje napětí ve svalech, uvolňuje kloubní spojení a svalové křeče, posiluje imunitní systém a očišťuje organismus od toxických látek, které přijímáme v potravě, při dýchání nebo i skrze naše myšlení. Havajská masáž poskytuje hluboké uklidnění, umocňuje duševní a fyzickou pohodu a celkově harmonizuje.

 

Jak se provádí havajská masáž?

Masáž probíhá vleže na břiše, masírují nohy zezadu, následují záda, jako poslední přichází hlava. Na rozdíl od klasické masáže jsou některé prvky obohaceny o masáž předloktími. Důležitý je také rytmus masáže. Tradiční pojetí ukazuje na určitou podobnost tanci, pohyby jsou jednoduché a ladné.